افزودنی های روغنهای هیدرولیک
سه نوع پمپ هيدروليك وجود دارد: پمپ هاي چرخ دنده¬اي، پمپ هاي پره¬اي يا پروانه¬اي و پمپ هاي پيستوني. هركدام از اين پمپ ها براي انجام كار مشخصي طراحي شده اند. عموما، پمپ هاي پروانه¬اي كه در فشارهاي بالا كار مي كنند نياز بيشتري به محافظت در برابر سايش توسط سيال هيدروليك دارند.
متن کامل مقاله
چگونه روغن هیدرولیک را درست انتخاب کنیم؟
از كجا ميدانيد كه روغن هيدروليك را درست انتخاب کرده اید؟ در اغلب تجهيزات نيازمند به روانكاري، پارامترهاي زيادي وجود دارد كه در انتخاب روانكار موثر مي باشد. اغلب روانكارها كه فاقد مشخصات مورد نظر نمي باشند باعث خرابي جبران ناپذير نمي شوند بلكه ميانگين طول عمر تجهيزات را كاهش می دهند.
متن کامل مقاله
بررسی چرایی سطح فشار هیدرولیک بالا در HAGC نورد گرم سبا
برای تنظیم ضخامت ورق در فرایند نورد گرم سیلندر های قدرتی استفاده شده نقش مهمی را ایفا می کنند. این سیلندرها که در دو سمت اپراتور و درایو قفسه های نورد گرم نصب می شوند به کمک فشار هیدرولیک و همچنین سوزنی های نصب شده روی انها میزان گپ قفسه را تنظیم می کنند مدار هیدرولیک طراحی شده برای این سیلندرهای قدرتی به گونه ای است که شامل یک سرووالو برای تنظیم دبی مورد نیاز و همچنین پرشر ترانسدیوسر در دو طرف سیلندر قدرتی است که بسته به میزان رفرنس فرستاده شده برای سرووالو فشار مقاومتی ایجاد شده در آن تغییر می کند.
متن کامل مقاله
روغن‌های هيدروليك ضدآتش
روغن‌های هيدروليک ضدآتش براي مصارفی مانند معدن‌کاري، ريخته‌گري، ذوب آهن و هوانوردي ساخته شده‌ است. اين روغن‌ها داراي دماي احتراق بالايي مي‌باشند و در مقايسه با روغن‌هاي معدني مقاومت بيشتری در برابر آتش دارند. استفاده از روغن‌های هيدروليک ضدآتش در معادن زغال‌سنگ زيرزميني اجباري است.
متن کامل مقاله