مجله روانکاری صنعتی ایران
  منوی سایت
صفحه هیدرولیک ها
صفحه نخست / سرفصل مقالات / هیدرولیک ها
واژه نامه تخصصی روغن
بررسی چرایی سطح فشار هیدرولیک بالا در HAGC نورد گرم سبا
برای تنظیم ضخامت ورق در فرایند نورد گرم سیلندر های قدرتی استفاده شده نقش مهمی را ایفا می کنند. این سیلندرها که در دو سمت اپراتور و درایو قفسه های نورد گرم نصب می شوند به کمک فشار هیدرولیک و همچنین سوزنی های نصب شده روی انها میزان گپ قفسه را تنظیم می کنند مدار هیدرولیک طراحی شده برای این سیلندرهای قدرتی به گونه ای است که شامل یک سرووالو برای تنظیم دبی مورد نیاز و همچنین پرشر ترانسدیوسر در دو طرف سیلندر قدرتی است که بسته به میزان رفرنس فرستاده شده برای سرووالو فشار مقاومتی ایجاد شده در آن تغییر می کند.
افزودنی های روغنهای هیدرولیک
سه نوع پمپ هيدروليك وجود دارد: پمپ هاي چرخ دنده¬اي، پمپ هاي پره¬اي يا پروانه¬اي و پمپ هاي پيستوني. هركدام از اين پمپ ها براي انجام كار مشخصي طراحي شده اند. عموما، پمپ هاي پروانه¬اي كه در فشارهاي بالا كار مي كنند نياز بيشتري به محافظت در برابر سايش توسط سيال هيدروليك دارند.
اهميت منحني نشتي در سرووالو ها
با پيشرفت تکنولوزي و نياز به توليد محصولات با کيفيت، استفاده از تجهيزات پيشرفته نيز در صنعت به طور محسوسي افزايش پيدا کرده است. در ميان اين تجهيزات سرووالوها با توجه به دارا بودن همزمان سرعت و دقت بالا، از اهميت بالايي در صنعت برخوردارند.
تنظيم فشار پمپ هاي دبي متغير
پمپ هاي هيدروليک امروزه به صورت گسترده در صنايع مختلف از جمله فولاد مورد استفاده قرار مي گيرند. با گسترش تکنولوزي و ارتقاي سيستم اتوماسيوني و PLC و ورود سيستم هاي هيدروليک به فرايند توليد اهميت اين پمپ فزوني بيشتري يافت و به نوعي علاوه بر قلب يک سيستم هيدروليک به عنوان قلب فرايند توليد نيز ايفاي نقش مي نمايند.
سازگاري روغنهاي هيدروليك
در جريان انتخاب روغن جديد براي يك سيستم هيدروليك، گاها ممكن است روغن انتخابي متفاوت با روغن در حال كار باشد. در اينصورت آيا اختلاط روغنهاي هيدروليك نگران كننده است؟
چگونه روغن هيدروليك را درست انتخاب كنيم؟
از كجا ميدانيد كه روغن هيدروليك را درست انتخاب کرده اید؟ در اغلب تجهيزات نيازمند به روانكاري، پارامترهاي زيادي وجود دارد كه در انتخاب روانكار موثر مي باشد. اغلب روانكارها كه فاقد مشخصات مورد نظر نمي باشند باعث خرابي جبران ناپذير نمي شوند بلكه ميانگين طول عمر تجهيزات را كاهش می دهند.
فهرست مقالات
تعداد آیتم ها :
انتخاب صفحه: