مجله روانکاری صنعتی ایران
  منوی سایت

بهترین روش ها برای ذخیره و جابجایی روانکارها

صفحه نخست / سرفصل مقالات / حمل و نگهداري / بهترین روش ها برای ذخیره و جابجایی روانکارها
واژه نامه تخصصی روغن

بهترین روش ها برای ذخیره و جابجایی روانکارها

پرسنل لُجستیک (انبار) هر روز انبارها را با روانکارهای جدید پر می کنند. قصد آنها ایجاد اثر مثبت بر روی طول عمر و عملکرد محصولات است. با اینحال، در بعضی مواقع به دلیل انبار کردن غیر اصولی، اغلب روانکارها با مواد آلاینده خارجی و رطوبت موجود در محیط آمیخته می شوند.
درست مانند یاتاقان ها، دنده ها و تجهیزات یدکی ماشین آلات، روانکارها نیز باید به عنوان اجزای کاری در سیستم های مکانیکی در نظر گرفته شوند. وقتی نمی توان یک یاتاقان کثیف یا صدمه دیده را بر روی قطعه ای از تجهیزات با ابزار نامناسب نصب کرد، روانکارهای آلوده نیز نباید در ماشین آلات مصرف شوند. گام اول در مسیر دستیابی به نگهداری اصولی روانکارها، ذخیره و جابجایی صحیح آن ها می باشد.
بسته بندی روانکارها
روانکارها به اشکال بسیار مختلفی برای پاسخگویی به طیف گسترده ای از مصرف و امکانات ذخیره سازی بسته بندی می شوند. چهار نوع بسته بندی استاندارد روانکارها عبارت است از سطل (20 لیتری)، بشکه (208و209 لیتری) و آیزوتانک (1600و2000 لیتری) و مخازن فله که برای انتخاب مناسب ترین بسته بندی مطابق با نیاز های شما، باید عوامل زیر در نظر گرفته شوند:
• متوسط میزان مصرف شما چقدر است؟ بر اساس سابقه میزان مصرف، باید بتوانید متوسط مصرف خود را در یک دوره زمانی تعیین کنید.
• همیشه در انبار باید موجودی کافی وجود داشته باشد.
• زمان تحویل استاندارد به فروشنده چقدر است؟ بسته به نوع روانکارها، میانگین زمان تحویل ممکن است بین یک روز تا دو هفته باشد. اطمینان حاصل کنید که هنگام برآورد حجم ذخیره روانکارها، از زمان تحویل معمول آن آگاهی داشته باشید. هرچه تحویل سریع تر باشد، به ذخیره کمتری نیاز خواهید داشت.
• به چه مقدار فضای ذخیره سازی نیاز دارید؟ فضای ذخیره سازی به شما کمک می کند تعیین کنید بر اساس حجم اشغالی محصولات، آن ها را با طبقه بندی ویژه ای در انبار قرار دهند.
• شرایط امکانات ذخیره سازی شما چیست؟ محیط ذخیره سازی و روش های ذخیره سازی می تواند تا حد زیادی بر زمان نگهداری روانکارها تأثیر گذار باشد. به عنوان یک قانون کلی، یک اتاق تمیز و خشک با دمای ثابت و مناسب همراه با قفسه بندی صحیح باعث بالا بردن زمان نگهداری روانکار ها می شود. یک محیط کثیف و مرطوب با نوسانات دمایی تا حد زیادی زمان نگهداری را کاهش می دهد.
مدت توصیه شده برای ذخیره سازی در انبار
بیشتر روانکارها بر اساس نوع افزودنی خود دارای زمانهای نگهداری متفاوتی می باشند. به عنوان نمونه، روانکارهای ضد زنگ زدگی ممکن است عملکرد خود را پس از شش ماه ذخیره سازی از دست بدهند. بر خلاف آن، برخی از روانکارها از قبیل روغن توربین که افزودنی آن ها کم می باشند را می توان از 3 تا 5 سال در انبار نگهداری کرد. اطلاعات مربوط به زمان نگهداری از طریق تأمین کننده و یا تولیدکننده روانکارها برای هر محصول به تفکیک، به مصرف کننده داده می شود. همانطور که پیش از این بیان گردید، اگر از چرخش فایفو (اولین خروج از اولین ورود) در روانکارهای ذخیره سازی شده استفاده شود اطمینان حاصل میگردد که عمر ذخیره سازی روانکارها اصولی و قابل کنترل می باشد. البته حتما باید به تاریخ کد بندی شده روی برچسب ظروف توجه شود. زمان نگهداری به نوع روانکارها بستگی دارد. بیشتر تولیدکنندگان یک روش ذخیره سازی برای به حداکثر رساندن زمان نگهداری توصیه می کنند. ثابت شده است که شرایط زیر نگهداری مناسب روانکارها را تحت تاثیر قرار می دهد:
دمای متغیر
نوسانات دمایی باعث حرکت هوا بین محیط و فضای بالای ظروف میگردد. در ظروف های نیمه پر با فضای بیشتر، این حرکت هوا افزایش می یابد. در نمونه دیگر اگر بشکه ای سوراخ باشد و حتی روانکار از آن نشت هم نکند در زمان افت دما، هوا به داخل آن کشیده شده و با افزایش دما هوا خارج می گردد. همراه هوا، رطوبت و ذرات موجود در هوا وارد ظروف شده و احتمالا منجر به تجزیه ماده اصلی و افزودنی آن می گردد. همچنین، ممکن است آب درون بشکه تقطیر شده، بر روی کف ریخته و در طول تخلیه به درون سیستم مورد روانکاری انتقال یابد.
دمای بسیار بالا و پایین
حرارت یا سرمای بیش از حد می تواند باعث تجزیه شیمیایی روانکارها گردد. همانطور که پیش از این اشاره شد، ضد زنگ ها ممکن است تنها پس از شش ماه ذخیره سازی دچار افت کیفیتی شوند. بسته به فرمولاسیون، یک ضد زنگ می تواند حلالیت ضعیفی در روغن های پایه داشته باشد و رسوب کند. این رسوب در طول ذخیره سازی در دمای پایین به مقدار زیادی افزایش می یابد.
محیط مرطوب
روانکارهای نفتی هنگامیکه در معرض رطوبت هوا قرار بگیرند، به طور طبیعی رطوبت موجود در هوا را جذب می کنند. رطوبت بلافاصله شروع به تجزیه افزودنی های روغن کرده و اکسیداسیون ماده اصلی روانکار را پس از وارد شدن آن به چرخه مصرف شتاب می بخشد.
ذخیره سازی روانکارها در فضای بسته
روانکارها باید در مکانی تمیز و خشک ذخیره سازی شوند. دمای ذخیره سازی باید در همه مواقع مناسب باشد. روانکارهایی که ذخیره می شوند باید دور از همه انواع آلاینده های محیطی از جمله گرد و خاک و رطوبت قرار داشته باشند.

در شکل زیر روانکارها در وضعیت افقی بر روی قفسه ای مناسب برای ذخیره سازی قرار داده شده تا امکان چرخش کانتینر ها و استفاده از آنها به صورت اولین خروجی از اولین ورودی وجود داشته باشد.

storage (www.lubescience.com)

این نوع قفسه ها را می توان با ارتفاع و عرض مطلوب به آسانی تهیه کرد. بشکه ها را می توان به آسانی وارد قفسه یا از آن خارج کرد.

ذخیره سازی در فضای بیرونی
اگرچه ذخیره سازی روانکارها در محیط داخلی توصیه می شود، این امر همیشه به دلیل محدودیت های محیطی، مالی یا فضایی امکان پذیر نیست. اگر مجبور باشیم روانکارها را در فضای بیرون ذخیره سازی کنیم، باید بهترین شرایط ممکن ذخیره سازی را برای آن ها فراهم کنیم. اگر روانکارها در فضای بیرونی ذخیره شوند می بایست آنها را از باران، برف و سایر عناصر طبیعی محفوظ نگه دارید. بشکه ها را بر روی پهلو و سوراخ بشکه را در وضعیت افقی قرار دهید. این امر تا حد زیادی باعث خشک ماندن و کاهش ورود رطوبت به بشکه می شود. اگر بشکه ها به صورت ایستاده در فضای بیرون قرار داده شوند، از وسیله مناسبی برای خارج کردن رطوبتی که بر روی سطح بالای اطراف سوراخ بشکه جمع می شود استفاده کنید. از نگهداری سیالاتی که میزان آب در آن ها زیاد است در فضای بیرون و در جایی که تغییرات دمایی در آن بالا می باشد به علت اثرات مخرب انجماد و تبخیر، پرهیز نمایید.

storage (www.lubescience.com)

وقتی بشکه ها به ناچار در فضای بیرون نگهداری شوند، باید در محفظه ای به صورت موقتی نگهداری شوند که ضد آب بوده و آنها را از باران و برف حفظ کند.


بسته بندی باز شده
زمانیکه بسته بندی روانکاری باز می گردد، برای حصول اطمینان از ورود آلودگی به داخل آن ها باید تدابیر مناسبی اتخاذ نمود. مخازن فله اگر مجهز به شیر فشار شکن باشند، باید از تهویه های فیلتری برای کنترل ورود آلودگی به آن استفاده نمود. درب بشکه باید در صورت عدم استفاده بسته باشد. اگر اغلب از بشکه استفاده می شود، استفاده از شیر به همراه فیلتر مناسب بر روی پلمپ بزرگ بشکه می تواند بهترین راه حل باشد.
سردرگمی در برچسب های شناسایی بشکه را برطرف کنید
نتیجه اصلی سوء مدیریت در انبار کردن محصولات، آلودگی و نامنظمی در چیدمان بشکه های روانکارها می باشد. همه بشکه ها باید به طور مشخص برچسب گذاری شوند تا از شناسایی صحیح محصول اطمینان حاصل گردد. از به کار بردن روش های برچسب گذاری که خوانا نبوده یا ممکن است در طول زمان از بین بروند پرهیز کنید. توجه بیشتری را هنگام برچسب گذاری ظروفی که باید در فضای بیرون ذخیره شود، داشته باشید چون عناصر بیرونی می توانند به برچسب آسیب وارد کنند. برچسب های کد گذاری شده رنگی باعث ساده تر شدن فرایند و کاهش خطر کاربرد اشتباه می شوند. اگر از سیستم کد گذاری رنگی استفاده می شود، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات حروفی یا عددی نیز برای کور رنگی ارائه شود.
شناسایی تجهیزات مناسب برای جابجایی روانکارها از ظروف اولیه
در زمان جابجایی روانکارها از ظروف بسته بندی، روغن ها اغلب در خطر آلودگی هستند. با انتقال روغن از طریق تجهیزاتی که قبلا برای روانکار متفاوتی به کار برده شده است، دو سیال مخلوط شده و باعث اختلال در کارآیی روانکار مورد نیاز می شود. آلودگی همچنین از بین برنده گرانروی مطلوب روغن بوده، اثربخشی روغن را کاهش می دهد. تجهیزاتی مانند کانتینر های حمل و نقل، پمپ های دستی، لوله های جابجایی و فیلتری باید برچسب گذاری شوند تا تنها با روانکارهای مناسب به کار برده شوند. چنانچه اختلاط اجتناب ناپذیر است، پیش از آن باید تایید تولید کننده را بگیرید. استفاده از برچسب های شناسایی یا کد های رنگی کمک می کند که از اضافه شدن روانکار صحیح به مخزن مجهز به ابزارهای مناسب اطمینان حاصل گردد.
حصول اطمینان از تمیزی خطوط جابجایی و نگهداری روغن های پایه
در بسیاری موارد، روغن های پایه بیشترین امکان آلودگی نسبت به سایر روانکارهای آماده برای مصرف در ظروف استاندارد را دارند. مخازن و کانتینر های مورد استفاده برای ذخیره سازی و جا به جایی روانکارها ممکن است پیش از رسیدن به کارخانه شما در معرض آلودگی های بسیار شدیدی قرار داشته باشند.
در حال حاضر برخی از تولیدکنندگان روانکارها ملزم به حصول اطمینان از سطح تمیزی روانکار نهایی که ارائه می کنند نیستند مگر اینکه مشخصه فنی سطح تمیزی بر روی مشخصات خرید روانکار درج شده باشد. سطح تمیزی ایده آل بین کد های 13/16 تا 19/22 ISO 4406/ قرار دارد. با توجه به اینکه بیشتر سیستم های هیدرولیک و روان سازی نیازمند سطح تمیری 14/17 یا بیشتر هستند، آنالیز معمول روغن های پایه باید برای حصول اطمینان از کنترل آلودگی و سنجش سطح تمیزی انجام شود.
حمل سالم
حتی هنگام انجام بیشترین مراقبت های ممکن برای ذخیره سازی روغن، روانکارها هنگام پر کردن یا تجدید موجودی انبار در معرض ورود آلودگی قرار دارند. بنابراین کاملا ضروری است که روغن با فیلتری مناسب پیش از ورود به تجهیزات فیلتر شود.
تعدادی از نکات مربوط به انتقال روانکارها عبارتند از:
• اطمینان حاصل کنید که تجهیزات انتقالی مناسب برای توزیع روغن ها به کار برده شوند. خواه سیستم خود را به طور مستقیم یا با کانتینر های قابل حمل پر می کنید، اطمینان حاصل کنید که در مسیر جابجایی روانکار، فیلتر به تعداد مناسب وجود داشته باشد.
• توصیه می شود که روغن از طریق یک فیلتر با کارایی بالا با رتبه بندی بتا مطابق با الزامات تجهیزات شما گردش کند. اگر روش ذخیره سازی باعث قرار گرفتن روانکار در معرض رطوبت محیط باشد، فیلتر دو مرحله ای با فیلتر جذب آب بسیار توصیه می شود.
• هنگام انتقال روغن ها با کانتینر های قابل حمل، مطمئن شوید که از کانتینر های گالوانیزه استفاده نکنید چون مواد افزودنی در روغن ممکن است با روکش روی (zn) واکنش داده، صابون های فلزی تشکیل گردد که منافذ و حفره های ریز در ماشین آلات صنعتی را مسدود نماید.
• از کاربرد مخازن باز یا کثیف برای انتقال خودداری کنید. از مخازن درب دار شناخته شده برای انتقال مقادیر کم استفاده کنید.
نتیجه گیری
یک برنامه نگهداری پیشگیرانه و اصولی، ذخیره سازی و تحویل مؤثر روانکارها را تضمین می کند. حفاظت از روغن و نهایتا" تجهیزات، در برابر تأثیرات زیانبار آلودگی و تجزیه آن، با ذخیره سازی صحیح در کارخانه آغاز می گردد. برای حصول اطمینان از ذخیره سازی صحیح روانکارها، ظروف حاوی روانکار باید در فضای بسته در مکانی خشک نگهداری شوند که در آنها دما در همه مواقع در حد مناسبی باقی بماند. کاربرد روانکارها و دستگاه را شناسایی کرده تا از سردرگمی و کاربرد اشتباه محصولات اجتناب گردد. و اطمینان حاصل کنید که از تجهیزات و روش های انتقالی صحیح برای روغن های خاص استفاده می شود. این مراحل ساده می تواند تا حد زیادی بر عمر مفید روانکارها و تجهیزات شما تأثیر گذار باشد.

ترجمه و گردآوری: شرکت تامین روانکار دایان Dayan Lubricants Procurement Co.