مجله روانکاری صنعتی ایران
  منوی سایت
صفحه کنترل آلاینده ها
صفحه نخست / سرفصل مقالات / کنترل آلاینده ها
واژه نامه تخصصی روغن
میکرودیزلینگ و تاثیر آن بر روغن
آیا شما دمای 1.000 درجه سانتیگراد را داغ تلقی می کنید؟ در این دما آلومینیوم، مس، طلا و آهن سریعا ذوب می شوند؛ فولادهای کربنی و ضدزنگ گداخته شده؛ و گوشت در کمتر از یک ثانیه به ذغال تبدیل می شود. چرا دمای 1000 درجه سانتیگراد مورد توجه قرار گرفته است؟ آیا میدانید که دمای بسیاری از سیستم های هیدرولیک می تواند تا این حد افزایش یابد؟
آلودگی توسط هوا و تاثیر بر قطعات و روانکار
انبارکردن صحيح روانكارها و ديگر محصولات نفتي از نظر حفاظت در برابر آلودگي، تجزيه در اثر گرما و سرماي زياد و شناسايي درست روانكار‌، مسئله بسيار مهمي است. بعلاوه راحتي حرکت مواد در انبار اينکه اولين محصول ورودي، اولين خروجي نيز باشد مد نظر مي باشد.
سه دلیل خرابی روانكار
آلودگي مي تواند از هر چيز ممكن وارد روغن شود و همچنين مي تواند شامل هرچيزي باشد. مثالهايي از منابع خارجي آلاينده شامل كثيفي، آب و مواد يا مايعات مرتبط با فرايند می باشد.
محافظت از گيربكس ها در برابر رطوبت
در گيربكسهايي كه در محيطهاي مرطوب كار مي كنند هفت مرحله زير به طور موثر از گيربكسها در مقابل ورود رطوبت محافظت خواهد كرد.
هوا، آلاینده در سيستم هاي هيدروليك
هوا مي تواند صدمه بسيار زيادي به سيستم هاي هيدروليك برساند. اما متاسفانه، به جز مواقعي كه روغن كف كرده و از مخزن خارج مي شود، از اين آلاينده مخرب چشم پوشي مي كنيم.